Micro:bit techninės kūrybos konkursas

Gegužės 3 d. Vilniaus „Sietuvos” progimnazijoje įvyko Micro:bit techninės kūrybos varžybos, kuriose dalyvavo 5-6 kl. mokiniai iš Kauno Erudito licėjaus, KTU inžinerijos licėjaus, Molėtų progimnazijos ir Vilniaus „Sietuvos” progimnazijos.

Iš viso buvo suburtos 9 komandos, kurios gavo užduotį – panaudojant micro:bit ir įvairius priedus, sukurti kažkokį judantį daiktą. Visi mokiniai nustebino savo išradingumu ir per 2 val. pagamino įdomių ir originalių prietaisų, kuriuos turėjo pristatyti komisijai.

Mūsų mokiniai progimnaziją atstovavo trijose komandose. Penktokų Meidos, Paulinos ir Žygimanto komanda sukūrė policijos elektromobilį, kuris neteršia aplinkos ir padeda policininkams saugiai ir ekologiškai pasiekti įvykių vietas. Šeštokės Viltė ir Austėja sukūrė malūną, kurio besisukantys sparnai ir mirksinti lempa gali nubaidyti paukščius (kas šiuo metu itin aktualu ūkininkams), o pagreitinus sukimąsi, malūnas gali puikiai pasitarnauti kaip ventiliatorius karštą dieną. Šeštokės Gustė ir Skailė sukūrė robotą korepetitorių, kuris važinėja po klasę ir padeda mokytis dviejų dalykų. Robotas-mergaitė padeda prisiminti lietuvių kalbos linksnius ir pateikia sentencijas apie mokslo svarbą, o robotas-berniukas yra puikus matematikas ir gali sudauginti, sudėti, atimti arba padalinti atsitiktinai parinktus sveikuosius skaičius.

Pasibaigus varžyboms buvo apdovanoti visi dalyviai ir išrinktos trys stipriausios komandos: I vieta – Molėtų progimnazijos Gustės ir Skailės komanda, II vieta – Kauno Erudito licėjaus komanda, sukūrusi automobilį su atstumo jutikliu ir III vieta – Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos komanda, sukūrusi vikrią pelę, skirtą katinui erzinti.

Mokytojai sutarė, o vaikai pritarė, tokius konkursus organizuoti ir kitais metais, tad nekantriai lauksime naujų susitikimų!

Robotikos mokytoja J.Kniaziukienė