MICRO:bitTECH 2020

Vasario 18 d. Molėtų progimnazijoje rinkosi mokiniai ir mokytojai iš Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazijos, Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos ir, be abejo, Molėtų progimnazijos, į techninės kūrybos varžybas – konkursą „MICRO:bitTECH 2020“.

Konkurso metu mokiniai dirbo komandomis ir sukūrė net 9 įrenginius, sprendžiančius klimato kaitos problemas. Komisijos geriausiai įvertintas ir 1 vietą užėmęs buvo Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazijos mokinių Mariaus, Faustos ir Akvilės sukurtas šiukšles skaičiuojantis įrenginys, kuris skleidžia nemalonų garsą, kai surenka tam tikrą kiekį šiukšlių ir taip skatina mažiau šiukšlinti.

2 vietą užėmė Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos mokinių Tito, Augustinos Marijos ir Huberto sukurtas automatinis lango uždangalas, kuris nuleidžiamas pasiekus tam tikrą temperatūrą. Aplinkos temperatūros pokyčius galima stebėti pagal LED diodus, kurių spalva atitinkamai kinta pagal jaučiamą aplinkos temperatūrą.

3-iąja vieta įvertintas buvo Molėtų progimnazijos mokinių Žygimanto, Justino, Augusto ir Eriko sukurtas „TreeBot“, skirtas sėklų sėjimui. Servo varikliuku uždengiama ir atidengiama anga, pro kurią kas kiek laiko iškrenta sėkla. Įrenginį patobulinus, galima būtų panaudoti ir daigų sodinimui.

Konkurse dalyvavo ir du pradinukai Kostas ir Kasparas iš Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos, kurie sukūrė šiukšlių mašiną, matuojančią ir aplinkos temperatūrą – jų iniciatyvumas buvo įvertintas paskatinamuoju prizu.

Dar buvo sukurti saulės energija varomi ir micro:bit valdomi automobiliai, „Klimato kaitos matuoklis“, skirtas sužinoti faktams apie klimato kaitą bei temperatūros matavimui ir reagavimui į jos pokyčius raudona, oranžine ir žalia spalvomis (žalia – palanki žmogui temperatūra, raudona – per aukšta temperatūra, reikia įjungti vėdinimą), gaisrininkų savaeigis automobilis, kuris turi vandens rezervuarą ir gesina gaisrą žmogui sunkiai prieinamose vietose. Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais, padėkomis ir rėmėjų įsteigtais prizais.

Už paramą konkursui esame dėkingi Molėtų rajono savivaldybei, LRS nariui Petrui Čimbarui, Molėtų r. švietimo pagalbos tarnybai bei Raimundui Gražiui.