Popietė dirbtinio intelekto laboratorijoje

Gegužės 30 d. grupė smalsių ir išradingų aštuntokų su mokytoja Jurgita vyko į Panevėžio STEAM centrą. Išklausę trumpą centro pristatymą, jaukiai įsikūrė Dirbtinio intelekto laboratorijoje edukacinei veiklai ,,Pokalbių robotai”.

Mokiniai svarstė ir diskutavo, kas yra robotas, kuo skiriasi nuo paprasto mechaninio įtaiso, kas yra dirbtinis intelektas. Gavę praktinę užduotį, patys kūrė dirbtiniu intelektu paremtus pokalbių robotus: naujienų srauto, knygų pardavimo, elektroninę drabužių parduotuvę aptarnaujantį, orų prognozės, autobusų/traukinių stoties ir registracijos pas gydytojus. Įdomiausia visos veiklos dalis buvo testavimas, kai sukurtą kiekvienos srities pokalbių robotą mokiniai patys ir testavo, teikė galimus patobulinimus ir pan. Nepastebimai prabėgo 3 programavimo valandos, sužadinusios kūrybinių ir technologinių minčių apie mus supančius robotus ir dirbtinį intelektą.