Skatinamoji edukacinė 7-okų išvyka

Gegužės 19 d. 7-ųjų klasių mokiniai vyko į Kauną.

Ekskursiją senamiestyje, kuriame prasidėjo miesto istorija, pradėjome nuo Kauno pilies, menančios Vytauto Didžiojo laikus. Apžiūrėjom ir Šv. Jurgio bažnyčią, prieš 500 metų pastatytą vienuolių pranciškonų (bernardinų). Buvusioje turgaus (dabar – Rotušės) aikštėje prisiminėme istoriją, kaip Kaunas tapo tikru, Magdeburgo teises turinčiu miestu. Ekskursijos metu klausėme įdomaus pasakojimo apie Perkūno namą, Vytauto bažnyčią, Katedrą, apie mieste klestėjusius amatus. Apžiūrėję keletą įspūdingų architektūros paminklų, svarbiausių Kauno ir Lietuvos įvykių liudininkų, lankėmės Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje. Jame apžiūrėjome farmacijos skyriaus ekspoziciją, receptų kambarį – oficiną, koktoriją, kur kadaise buvo gaminami užpilai bei nuovirai, kambarį, kuriame buvo laikomos medžiagų atsargos. Pamatėme įvairius vaistų gaminimo įrankius, indus ir mechanizmus, skirtus laikyti vaistams arba juos sudarančių medžiagų apdirbimui ir paruošimui. Pasivaikščioję senamiestyje, pažadėjome pasitaikius progai sugrįžti ir patyrinėti dar neatrastas Kauno senamiesčio paslaptis.

Ekskursija finansuota iš mokykloje vykdomo Kokybės krepšelio projekto (mokiniams, kurie mokosi gerai, labai gerai, yra konkursų, olimpiadų, varžybų prizininkai)